فدک دیجی
Take a fresh look at your lifestyle.

چیز هایی که درباره سوسیس ها و کالباس ها نمی دانید؟؟؟

چیز هایی که درباره سوسیس ها و کالباس ها نمی دانید؟؟؟

0

سوسیس تئسط سومریان در 3000 سال پیش ابداع شده است سوسیس از واژه فرانسوی کهن saussich که خود از واژه لاتین salsus به معنی نمک زده گرفته شده پدید آمده است. کالباس در واقع یک نوع سوسیس kielbasa در واقع یک نوع سوسیس لهستانی می باشد، که در ایران به تمام سوسیس های حجیمی که معمولا به طور سرد مصرف می کردند اطلاق میگردد.

نقد و بررسی سوسیس ها و کالباس ها

گوشت چرخ کرده که 40 تا 90 درصد سوسیس ها و کالباس ها را به خود اختصاص می دهد. گوشت خوک، گاو، گوساله، بره، گوسفند، مرغ و بوقلمون و در موارد نادر ماهی در تهیه سوسیس ها استفاده می شود. نمک به عنوان طعم دهنده و نگهدارنده به خاطر خاصیت ضد باکتریابی و پیوند دهنده ذرات گوشت عمل می کند.

سوسیس
سوسیس

مشاهده محصول

سوسیس جزو گروه گوشت ها حساب میشود و به دلیل مواد تشکیل دهنده آن، امکان نگهداری بیش از 2 یا 3 هفته وجود ندارد. زیرا مصرف مواد غذایی کهنه در علم تغذیه توصیه نمی شود به علاوه در هنگام خرید آن به تاریخ تولید و بی نقص بودن بسته بندی آن توجه داشته باشید به هیچ عنوان مواد غذایی که بسته بندی شان آسیب دیده است خریداری ننمایید.

سوجوک
سوجوک

مشاهده محصول

نقد و بررسی تخصصی سوسیس و کالباس

با وجود آنکه فعالیت های انجام شده زمان ماندگاری سوسیس را بالا می برد اما سعی کنید آن را فقط برای مصرف هر وعده خود خریداری نمایید و از نگهداری آن به مدت طولانی در فریزر خود داری نمایید. توصیه می شود این فرآورد ها را از کارخانه های معتبر و برند خریداری نمایید زیرا نظارتی که بر این کارخانه ها وجود دارد ایمنی بیشتر محصولات را فراهم می کند.

سوسیس انجوی
سوسیس انجوی

مشاهده محصول

به دلیل احتمال وجود انواع باکتری ها نظیر سالمونلا در این ماده غذایی به ویژه در فصل تابستان که مسمومیت غذایی شیوع زیادی دارد متخصصین عقیده دارند که پخت سوسیس در 6 دقیقه سرخ کردن کامی نمی شود و بلکه باید در مدت 12 دقیقه آن را بر روی حرارت قرار داد به همین دلیلی شما آن را آب پز و بعد سرخ نمایید.

سولیکو
سولیکو

مشاهده محصول

موارد درست مصرف کردن سوسیس و کالباس ها

با وجود این مصرف سوسیس به عنوان یک برنامه غذایی مداوم به هیچ عنوان توصیه نمی شود اما می توان هفته ای یکبار از آن به عنوان یک شام حاضری استفاده کرد. مصرف انواع سبزیجات خام که سرشار از آنتی اکسیدان است در کنار سوسیس می تواند خطرات مصرف را تا حدود زادی کاهش دهد و باعث کم ضرر رسوندن شود.

بیکن
بیکن 

مشاهده محصول

جهت تهیه همبرگر در کارخانه جات معمولا از لاشه های گاو و با توجه با کمبود گوشت تازه به طور کلی و یا کمبود فصلی گوشت تازه اکثرا از لاشه های یخ زده استفاده می شود. جهت استخوان گیری لاشه های منجمد گاو ابتدا دیفراست شوند. مطلوب ترین روش نگهداری لاشه های منجمد در دمای 15 و 16 درجه تا زمان کارد خورد شدن لاشه ها می شود.

کالباس
کالباس

مشاهده محصول

نکات آخر درباره مصرف سوسیس و کالباس ها

گوشت به همراه سایر مواد اولیه که آنها نیز قبلا آماده و توزیع کرده اند بر اساس فرمول مورد نظر در نسبت های معین به درون محفظه دستگاه مخلوط کن چرخ گوشت وارد شده و چرخ می گردد موضوع قابل توجه این است که هیچ گاه نباید از حداکثر ظرفیت دستگاه استفاده کرد. کارخانه جات مهم عمل همبرگر زنی و فرم بندی به صورت اتوماتیک صورت می گیرد و روی کاغذ قرار می گیرد.

میکائیلیان
میکائیلیان

مشاهده محصول

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ