فدک دیجی
Take a fresh look at your lifestyle.

نکاتی که درباره پاور بانک سیلیکون پاور نمی دانستید؟؟؟

نکاتی که درباره پاور بانک سیلیکون پاور نمی دانستید؟؟؟

0

پاور بانک «S200» یکی از محصولات بسیار پرکاربرد شرکت «سیلیکون پاور» (Silicon Power) است که با ظرفیت اسمی 20000 میلی ‌آمپر روانه‌ ی بازار شده و قادر است گوشی موبایل، تبلت و دستگاه ‌های الکترونیکی از این قبیل را شارژ کند. باتری به‌کاررفته در این دستگاه از نوع لیتیوم پلیمری است. وزن این محصول 414 گرم است. این پاوربانک تا 5 ولت خروجی دارد و از فناوری‌ های شارژ سریع QC پشتیبانی نمی ‌کند

نقد و بررسی پاور بانک سیلیکون پاور

پاور بانک سیلیکون پاور  خروجی بیش از 2 آمپر خود دستگاه شما را سریع ‌تر شارژ کند. این دستگاه دارای 2 خروجی با شدت جریان نهایی 2.1 آمپر است که می ‌توانند 2 دستگاه را به ‌صورت هم‌ زمان شارژ کنند. چهار نشانگر LED در این شارژر همراه میزان شارژ را نشان می ‌دهد. این محصول با وزن سبک، ابعاد کوچک نشان دهد.

پاور بانک
پاور بانک

مشاهده محصول

باتری پاور بانک S200 سیلیکون پاور یک باتری لیتیوم‌ پلیمری به ظرفیت 20000 میلی‌ آمپر است. باتری‌ هایی که امروزه در دستگاه ‌های دیجیتال استفاده می ‌شوند، عموما از دو گروه باتری‌ های لیتیوم‌ یونی و باتری‌ های لیتیوم‌ پلیمری هستند. باتری ‌های لیتیوم‌ یونی در دمای 20- تا 60 درجه سانتی ‌گراد عملکرد مطلوبی دارند؛ اما باتری‌ های لیتیوم ‌پلیمری محدوده دمای بیشتری را پوشش می ‌دهند.

شارژر همراه
شارژر همراه

مشاهده محصول

نقد و بررسی تخصصی پاور بانک سیلیکون پاور

 اما شاید بتوان گفت مهم‌ ترین مزیت باتری‌ های لیتیوم‌ پلیمری در وزن آن‌ هاست. اگر دو پاور بانک با ظرفیت اسمی‌ های مساوی و بدنه‌ ی مشابه را باهم مقایسه کنید، خواهید دید پاور بانکی که از باتری لیتیوم ‌پلیمری بهره می ‌برد، از وزن کمتری برخوردار است. در درجه‌ ی دوم، این دو نوع باتری طول عمر متفاوتی دارند. باتری‌ های لیتیوم‌ پلیمری انرژی خروجی کمتری نسبت به لیتیوم‌ یونی‌ها دارند.

شارژر
شارژر

مشاهده محصول

در پاور بانک S200 دو عدد درگاه خروجی USB وجود دارد که شدت‌ جریان خروجی یکی از درگاه ‌ها با اتصال به دستگاه 5ولتی، 1.0 آمپر است و از دیگری هم 2.1 آمپر می ‌توان گرفت. یعنی خروجی اول برای دستگاه‌ هایی مانند گوشی موبایل، هدست ‌های بلوتوث و پخش‌ کننده‌ های همراه و گجت ‌های مشابه کاربرد دارد و شدت ‌جریان 2.1 آمپر برای شارژ تبلت ‌ها مناسب است.

سیلیکون
سیلیکون

مشاهده محصول

طراحی و عملکرد جذاب پاور بانک سیلیکون پاور

این پاور بانک به صورتی طراحی شده است که با اتصال دو دستگاه به هر دو خروجی آن به صورت هم‌زمان، شدت جریان خروجی‌اش در مجموع 2.1 آمپر می ‌شود. با توجه به این مقدار می ‌توانید باتری دو گوشی موبایل را هم‌ زمان و با سرعت مطلوب شارژ کنید؛ اما بهتر است برای بهتر شارژ شدن تبلت، آن را به صورت تکی به پاور بانک خود متصل کنید.

سیلیکون پاور
سیلیکون پاور

مشاهده محصول

در پاور بانک Silicon Power S200 هم مانند بسیاری از محصولات مشابه، از نوع microUSB است. شدت‌‌جریان ورودی این درگاه با اتصال به ولتاژ 5 ولت، برابر 2.0 آمپر است و نشان می ‌دهد این پاور بانک باتری خودش را هم با سرعت زیادی شارژ می‌کند. پاو ربانک S200 سیلیکون پاور قادر است دو گوشی‌ موبایل را به ‌طور هم‌ زمان شارژ کند و خودش هم با سرعت زیادی شارژ می ‌شود.

موبایل
موبایل

مشاهده محصول

نکات آخر درباره پاور بانک

هنگام شارژ ممکن است اتفاقاتی مانند اتصال کوتاه یا افزایش ولتاژ و جریان اتفاق بیفتد و به دستگاه آسیب برسد؛ اما سازندگان پاور بانک ‌ها می‌ توانند در ساخت سخت ‌افزارشان، از مدار هایی استفاده کنند که مقاومت پاور بانک را در برابر این اتفاقات افزایش می ‌دهد. مدل S200 هم یکی از آن دستگاه‌ هایی است که عملیات شارژ را به‌ صورت ایمن (Multiprotect) انجام می‌ دهد.

پاور بانک سیلیکون پاور
پاور بانک سیلیکون پاور

مشاهده محصول

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ