فدک دیجی
Take a fresh look at your lifestyle.

نکاتی عجیب و باورنکردنی که درباره پاستیل که نمی دانستید؟؟؟

نکاتی عجیب و باورنکردنی که درباره پاستیل که نمی دانستید؟؟؟

0

سال 1922 مرد شیرین سازی به نام هانس رایگل در بن آلمان ترکیب پاستیل را ابداع کرد و از آن موقع به بعد این خوراکی به صورت گسترده در دنیا مورد استفاده قرار گرفت. جالب است بدانید هاریبو که نام بزرگترین و بهترین تولید کننده های پاستیل دنیاست. مهم ترین شکل پاستیل مدل خرسی آن و بعد نوشابه ای است. در کنار هاریبو برند های دیگری مثل ببتو هم در سطح جهانی فعالیت می کنند.

نقد و بررسی پاستیل

یکی از مسائلی که درباره پاستیل گفته می شود خاصیت آن برای استخوان هاست. گفته می شود ژلاتین موجود در این خوراکی منبعی غنی از پروتئین است و به همین دلیل می تواند برای بدن مفید واقع شود. بعضی ها پا را فراتر هم می گذارند و پاستیل را ضد پوکی استخوان می دانند. این مواد غذایی دارای خواصی دارد که باعث مفید بودن آن می باشد.

پاستیل
پاستیل

مشاهده محصول

ورزش کردن باعث سوختن گلیکوژن می شود. گلیکوژن نوعی از گلوکز است که بدن ما برای دستیابی به انرژی آن را ذخیره می کند. بعد از هر تمرین ورزشی بدن نیاز دارد تا منبع گلیکوژن را تجدید خوب است. خوردن کربوهیدرات که به سرعت وارد یا جذب بدن می شوند. به همین دلیل هم پاستیل یکی از خوراکی های مناسب برای حجم آوردن بعد از ورزش است.

کربوهیدرات
کربوهیدرات

مشاهده محصول

نقد و بررسی تخصصی پاستیل

شکر موجود در پاستیل از دکستروز تهیه می شود که بر خلاف فروکتوز که بدن باید آن را درهم بشکند نیازی به شکسته شدن ندارد. به همین دلیل پروسه جذب آن بسیار سریع تر خواهد بود. این مسئله باعث می شود مکمل هایی مثل پروتئین و آمینو اسید ها به صورت مستقیم وارد جریان خون شوند. و عضلات شما سریع تر تغذیه شوند.

کلسیم
کلسیم

مشاهده محصول

به همین دلیل مصرف پاستیل بعد از ورزش برای کسانی که می خواهند عضلاتشان حجم می آورد. راهکار بدی به نظر نمی رسد با وجود اینکه از آنجایی که این خوراکی پر از شکر است. خوب است در مصرف آن به هیچ وجه زیاده روی ننمایید و حتئ از متخصصین تغذیه مشورت بگیرید و بعد دست به مصرف بزنید.

انرژی زا
انرژی زا

مشاهده محصول

موارد تشکیل دهنده آن

مواد تشکیل دهنده پاستیل بیشتر از ژلاتین، رنگ خوراکی، طعم دهنده ها و گلوکز تشکیل شده است پیشتر اشاره کرده ایم که ژلاتین برای استخوان ها مفید است. بعضی از کارشناسان تغذیه معتقدند این ماده برا ی ترمیم مفاصل آسیب دیده در بزرگسالان هم مفید واقع خواهد شد. به همین دلیل برای کسانی که از مشکلات مربوط به فرسایش مفاصل رنج می برند به چشم خوراکی ببینند.

مارابون
مارابون

مشاهده محصول

در سال های اخیر پاستیل های ویتامینی زیادی به بازار ارائه شده است که جایگزینی خوشمزه برای قرص های ویتامینی هستند. این  را باید با دستور پزشک یا بسته به نیاز و به صورت کنترل شده مصرف کرد؛ اما پاستیل های معمولی در بازار هم از این فرآیند هم عقب نمانده اندو بسیاری از آنها دارای مقادیر ویتامین B و C هستند.

دکتر بن
دکتر بن

مشاهده محصول

نکات آخر

در حالی که خیلی ها می گویند ساختار ژلاتین پاستیل باعث تقویت دندان ها می شود عده دیگری هم می گویند این ماده به دلیل چسبنده بودن می تواند خیلی سریع و راحت منجر به خرابی دندان شود به همین دلیل بعد از خوردن این خوراکی باید بلافاصله مسواک بزنید.

پاستیل مارابو
پاستیل مارابو

مشاهده محصول

واقعیت این می باشد که ویتامین ها و کلسیم های موجود در این خوراکی بسیار کمتر از میزان مورد نیاز بدن است و با خوردن مقدار زیادی از این پاستیل ها شاید بتوان به بخشی از مواد مورد نیاز بدن دست یافت. خوردن میزان بالای پاستیل بالا رفتن ناگهانی قند خون و انسولین را به دنبال خواهد داشت. که باعث افزایش تعداد دفعات گرسنگی در طول روز و در نتیجه چاقی می شود.

مواد مغذی
مواد مغذی

مشاهده محصول

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ