فدک دیجی
Take a fresh look at your lifestyle.

نکاتی عجیب و باحال درباره برنج هاشمی که نمی دانستید؟؟؟

نکاتی عجیب و باحال درباره برنج هاشمی که نمی دانستید؟؟؟

0

برنج یکی از اصلی ترین و مهم ترین غلات در جهان می باشد که یکی از پر مصرف ترین مواد غذایی می باشد. برنج از دیرباز غذای اصلی مردم جهان می باشد برنج سرشار از نشاسته و املاح غذایی می باشد که باعث سیر شدن انسان می شود. برنج به آب زیادی مصرف می کند و در تهیه آن باید هوای مرطوب و معتدل نیز وجود داشته باشد سعی کرده ایم در این مقاله همه چی درباره برنج را توضیح دهیم.

نقد و بررسی برنج ایرانی

مراحل تولید برنج به ترتیب شامل آماده سازی بذر غذا، آماده بودن خزانه، پاک سازی زمین خزانه، کاشت بذر در خزانه، شخم و کود دهی زمین اصلی، برداشت نشاء از خزانه، کاشت نشاء در زمین اصلی، آبیاری و جین، سم پاشی و برداشت برنج و کمباین زدن استو پس از طی این مراحل برنج هاشمی را به کارخانه می برند و سایر مراحل در کارخانه انجام می شود.

غلات
غلات

مشاهده محصول

ار آنجایی که کاشت برنج در ایران عموما به روش نشائی انجام می شود. کشاورزان در فصل پاییز، حدود 6 ماه قبل از شروع عملیات کاشت برنج، عملیات آماده کردن خزانه را نیز انجام می دهند. کشاورزان مقداری از بذر برنج سال قبل خود را در محلی خشک و مناسب، به دور از هر گونه جانور و موش، به صورت شلتوک یا خوشه نگهداری می کنند.

طبیعت
طبیعت

مشاهده محصول

نقد و بررسی تخصصی برنج

برنج کشت اول همان برنجی است که کشاورزان بذر آن از فروردین ماه آماده می کنند و در خرداد ماه می کارند. با توجه به مکان کشت، این برنج در مرداد یا اوایل شهریور برداشت می شود. وقتی برنج اول برداشت شد، کشاورزان مجددا زمین را شخم می زنند و برای سری دوم، بذر های برنجی که از یک ماه قبل آماده کرده اند را می کارند. این برنج معمولا در آبان ماه برداشت می شود.

طارم هاشمی
طارم هاشمی

مشاهده محصول

برنج های کم محصول کیفیت بالاتری دارند و به واسطه اینکه در هر هکتار مقدار کمتری از آنها بدست می آید قیمت بیشتری نسبت به برنج های پر محصول دارند. از جمله برنج های کم محصول صدری دم سیاه، هاشمی و طارم می باشد. برنج پر محصول نسبت به برنج های کم محصول از کیفیت کم تری برخوردار می باشند و قیمت کمتری نیز دارند این برنج ها فجر، ندا و شیرودی می باشد.

برنج طبیعت
برنج طبیعت

مشاهده محصول

خواص برنج سفید و قهوه ای

برنج قهوه ای از دسته غلات حساب می شود هر لیوان از برنج قهوه ای حدودا 200 کیلو کالری انرژی دارد و منبع بسیار خوبی از فیبر، ویتامین گروه ب، منگنز، سلنیوم، آهن، کلسیم، پتاسیم و منیزیم است. گلوتن یک پروتئین موجود در برخی از غلات می باشد که در افراد مبتلا به سلیاک یا حساسیت به گلوتن، واکنش های جدید گوارشی و آلرژیک به روده و نتیجه سوء جذب را ایجاد می کند.

گلستان
گلستان

مشاهده محصول

همان طور که اشاره کرده ایم برنج قهوه ای به دلیل داشتن سبوس، خواص بیشتری نسبت به برنج سفید دارد. ولی در حالت کلی بهتر است که رژیم غذاییتان به گونه ای باشد که شامل هر دو برنج باشد. باید توجه داشت که برای هر دو افرادی مشکلات گوارشی شدید دارند، برنج سفید به دلیل هضم آسان و داشتن فیبر کمتر، بهتر است.

هاشمی ممتاز
هاشمی ممتاز

مشاهده محصول

نکات آخر درباره برنج

زمانی که برنج از شالیزار برداشت می شود، به کارخانه برده می شود تا فرآیند سفید شدن را طی می کنند و قابل مصرف می شود. در طی این فرآیند، مقداری از دانه های برنج شکسته شده در انتها حدود 10 تا 20 درصد از برنج را این دانه های شکسته و ریز تشکیل می دهند که اصطلاحا به آن نیم دانه نیز گفته می شود.

برنج
برنج

مشاهده محصول

 

80%
Awesome

نکاتی درباره برنج هاشمی

  • کیفیت عالی
  • قیمت مناسب
  • طراحی زیبا
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ