فدک دیجی
Take a fresh look at your lifestyle.

نکاتی جذاب که درباره لگو ساختمانی که نمی دانستید؟؟؟

نکاتی جذاب که درباره لگو ساختمانی که نمی دانستید؟؟؟

0

اسباب بازی لگو از آن دسته اسباب بازی ها است که وقتی می خواهیم نسبت به خرید اسباب بازی اقدام کنیم، اول از همه چیز جلوی چشممان می آید. لگو را تقریبا تمام مردم دنیا می شناسند و تمام مردم دنیا هم بسته به وضعیت اقتصادی خود انواعی از آن را برای کودکان خود تهیه می کنند. اما اینکه به راستی لگو به چه درد می خورد، حقیقت های آن و فلسفه ی آن چیست. قطعات لگو به گونه ای ظریف و با دقت ساخته می شوند که با هر مدل لگوی دیگری از سری ساخت های جدیدتر چفت و هماهنگ می شوند. مردم دنیا بر طبق آمار حدودا سالی بیشتر از پنج میلیارد ساعت با اسباب بازی لگو بازی می کنند. لگو تنها برای کودکان جذاب نیست بلکه می تواند بزرگسالان را نیز به راحتی مجذوب خود سازد.

نقد و بررسی جذاب لگو ساختمانی

لگو ساختمانی که مخترع آن اوله کرک کریستیانسن مردی دانمارکی که پیشه اش نجاری بود، در سال ۱۹۳۲ گروه لگو را بنیان گذاشت. حالا شاید فکر کنید که چطور شد که این آقا این اسباب بازی محبوب و ماندنی را اختراع کرد. او ابتدا کارگاهی داشت که در آن وسایل چوبی خانه می ساخت. پس از مدتی به این نتیجه رسید که در این کار به علل مختلف، سود چندانی وجود ندارد.

لگو
لگو

مشاهده محصول

به همین دلیل بود که وقتی گروه لگو شکل گرفت نام آن را لگو به معنای “خوب بازی کردن” گذاشتند. اغلب اسباب بازی ها در آن زمان بیشتر از جنس فلز و چوب بودند. اما کریستیانسن شروع به کار با پلاستیک کرد. با پلاستیکی شدن و سپس رنگی رنگی شدن لگو ها، این اسباب بازی از محبوبیت زیادی برخوردار شد. شرکت لگو هم اکنون در دانمارک توسط نسل سوم خانواده ی کریستیانسن اداره می شود.

پازل
پازل

مشاهده محصول

نقد و بررسی تخصصی پازل ساختمانی

یکی از کلیدی ترین فواید بازی با لگو به کارگیری ذهن توسط این اسباب بازی است. وقتی با لگو بازی می کنیم احتیاج به تمرکز و توجه داریم. تمرین تمرکز و توجه در کودکان و هم بزرگسالان یکی از فاکتورهای مهم سلامت ذهن و روان است. در بازی با اسباب بازی لگو، کودکان برای ساختن آنچه که در ذهن دارند تلاش می کنند. لگو تنها قطعات کوچک پلاستیکی است که قادر است با هماهنگ شدن راحت توسط کودکان، تبدیل به شی یا حجمی شود که کودک دوست داشته آن را بسازد.

LEGO
LEGO

مشاهده محصول

البته گفتنی است که لگو نیز مانند اسباب بازی های دیگر دارای رده ی سنی مشخص است. در لگو هر چه سن کمتر باشد اندازه ی قطعات لگو باید بزرگتر باشد. این به دلیل امنیت کودک، کودک هر چیزی را ممکن است در دهانش بگذارد و همچنین ساخت اشکال راحت تر با لگوی بزرگ است. کودکان مانند بزرگسالان با یکدیگر متفاوت هستند. برخی از کودکان بسیار راحت با لگو ارتباط برقرار می کنند و برخی دیرتر.

معماری
معماری

مشاهده محصول

طراحی جذاب و کیفیت فوق العاده

بازی هایی مانند لگو و اسباب بازی های هم خانواده‌ ی آن علی رغم آنچه ممکن است به نظر نیاید، قادرند تا مهارت های مختلفی را در کودکان تقویت کنند. برای مثال می توان گفت با سر هم کردن قطعات مختلف اسباب بازی لگو، کودک یاد می گیرد که چگونه حل مسئله کند و برای حل مسئله قطعات مختلف را امتحان کند. حتما دیده اید که بسیاری از کودکان با لگو ساختمان سازی می کنند. اسباب بازی لگو به دلیل سه بعدی بودن آن می تواند در این زمینه برای کودکان الهام بخش باشد و هوش ریاضی آن ها را تقویت کند.

اسباب بازی
اسباب بازی

مشاهده محصول

 بچه هایی که یکی از سرگرمی هایشان بازی و ساختن اشکال مختلف با لگو بود درک بالایی در تست های استدلال فضایی-تجسمی مثل مهارت لازم برای تجسم و چرخش ذهنی اجسام داشته اند. از دیگر فواید بازی با اسباب بازی لگو پرورش قدرت و ظرافت کاری دست های کودکان است. همچنین کودکان می توانند با استفاده از ساختن لگو بسیاری از مفاهیم از جمله رانندگی را یاد می گیرند.

ساختمان
ساختمان

مشاهده محصول

نکات آخر درباره لگو

وقتی فرزند شما با آجره ها و لگوها یک بنا یا شی را می سازد، مهندسی بسیاری در حال وقوع است. تصور کنید که یک کودک ۸ ساله از روی یک نقشه، عکس و یا یک کاتالوگ، با کنار هم قرار دادن قطعات کوچک یک جسم بزرگ و کامل را بسازد، تمام این ها تحریک مهارت های مهندسی است. اگر فرزند شما تمایل به تخریب سازه ها به جای ساختن آنها داشت مانع او نشوید، زیرا آن هم بخشی از بازی و برنامه ی مهندس کوچک شماست.

لگو ساختمانی
لگو ساختمانی

مشاهده محصول

 

80%
Awesome

نکاتی درباره لگو ساختمانی

  • کیفیت عالی
  • قیمت مناسب
  • طراحی زیبا
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ