فدک دیجی
Take a fresh look at your lifestyle.

نکاتی جذاب که درباره سرویس چاقو آشپزخانه که نمی دانستید؟؟؟

نکاتی جذاب که درباره سرویس چاقو آشپزخانه که نمی دانستید؟؟؟

0

یکی از مهم‌ ترین ابزارهای آشپزخانه که قابلیت حذف شدن ندارد چاقو و کارد است. وسایل پر کاربردی که نه تنها یکی، بلکه چند عدد در سایز های مختلف مورد نیاز هر آشپزخانه‌ ای خواهد بود. برای همین انتخاب و خرید سرویس کارد از جمله مواردی است که نباید آن را در لیست جهیزیه از قلم انداخت. چاقو های پر کاربردی که برای خرد کردن، برش زدن، قطعه قطعه کردن و… گوشت، مرغ، ماهی، سبزیجات و… به کار می‌ آید و همراه و کمک‌ دست آشپزی‌ ها و کارهای مهم آشپزخانه است.

نقد و بررسی جذاب سرویس چاقو آشپزخانه

انتخاب یک سرویس چاقو آشپزخانه خوش دست، تیز، با کیفیت و… بسیار مهم است. چون چاقو های بی‌ کیفیت که به سرعت کند می‌ شود یا در دست به خوبی جای نمی‌ گیرد بیشتر از آنکه کار راه انداز باشد؛ دردسر ساز هستند و به جای آنکه به کارهای آشپزی و پخت و پز سرعت بدهد مشکل‌ سازی می‌ کنند. برای همین است که موضوع انتخاب یک سرویس کارد آشپزخانه به دقت و توجه زیادی نیاز دارد.

چاقو
چاقو

مشاهده محصول

با توجه به همین موضوع است که کمپانی‌ های فعال در زمینه تولید لوازم خانگی از جمله سرویس‌ های چاقوی آشپزخانه تلاش می‌ کنند تا چاقوهایی تولید و طراحی کنند که علاوه بر زیبایی، کارایی هم داشته باشد و تا سال‌ ها از کیفیت آن کاسته نشود. به دلیل همین تنوع تولیدات است که امکان دارد شما در زمان انتخاب سردرگم شوید. در نتیجه لازم است تا قبل از خرید نکاتی را دانسته به بررسی و مقایسه بپردازید و بعد در نهایت کاندید برتر سرویس آشپزخانه را برگزیده و با خود به آشپزخانه ببرید.

سرویس آشپزخانه
سرویس آشپزخانه

مشاهده محصول

نقد و بررسی تخصصی چاقو آشپزخانه

برای انتخاب یک سرویس چاقوی مناسب برای آشپزخانه عوامل مختلفی دخیل هستند. عواملی که ممکن است بخشی از آنها اولویت کسی که می‌ خواهد یک سرویس چاقو تهیه کند اهمیت داشته باشد. برای همین ابتدا این عوامل را برای خود اولویت‌ بندی کرده و سپس دست به انتخاب بزنید. چاقو ها دارای سبک‌ های مختلف هستند. برخی ظریف‌ اند، برخی خشن و سخت، برخی مدرن هستند و برخی کلاسیک و سنتی.

آشپزخانه
آشپزخانه

مشاهده محصول

همچنین از نظر طراحی هم چاقو ها انواع مختلفی دارند که نوع طراحی‌ آنها بر روی نحوه عملکرد و خوش‌ دستی اثر می‌ گذارد. در کنار طراحی درست، نحوه قرارگیری تیغه درون دسته نیز بسیار مهم است. اینکه این نصب به درستی صورت گرفته و امکان آنکه تیغه از دسته جدا شود وجود نداشته باشد. موضوع دیگری که در زمان انتخاب کارد حائز اهمیت خواهد بود جنس آن است.

لوازم آشپزخانه
لوازم اشپزخانه

مشاهده محصول

طراحی جذاب و کیفیت فوق العاده

 هم جنس تیغه و هم دسته بسیار مهم خواهد بود. چون کیفیت مناسب این دو بخش از کارد میزان عمر مفید آن و کارکردش را نشان می‌ دهد. یک تیغه مناسب معمولا از جنس‌ های استیل فولاد نرم و فولاد سخت است. جنس‌ های سرامیکی و کربن استیل  هم از جمله دیگر جنس‌ های تیغه چاقو است. البته تا زمانی که جنس استیل وجود دارد بهتر است از این گزینه‌ ها دیگر استفاده نکنید.

بوش
بوش

مشاهده محصول

چاقوی هیبریدی که معمولا چاقو های ساخت کشور ژاپن هستند دارای دقت فوق‌ العاده بوده و تیغه مستطیلی آن برای برش سبزی و تیغه مثلثی‌ اش برای برش ماهی، مرغ و گوشت مورد استفاده قرار می‌ گیرد. این مدل از چاقو ضخیم‌ تر و تیزتر است. در حال حاضر چاقوهایی که در کشور ژاپن تولید می‌ شود به این سمت حرکت می‌ کند که برای تمام کاربرد ها قابل استفاده باشد و در رقابت با مدل‌ های غربی بتواند پیشتاز پیش برود.

BOSCH
BOSCH

مشاهده محصول

نکات آخر درباره چاقو

چاقو های تولید کشورهای غربی برخلاف مدل ژاپنی قدرتی هستند. این مدل‌ ها تیغه ضخیم‌ تر و لبه کلفت‌ تری دارد و در نتیجه با یک ضربه به راحتی می‌ توانید استخوانی را خورد یا مقدار زیاد سبزیجات را از وسط دو نیم کنید. این مدل چاقو ها برای استفاده‌ های خانگی بسیار مناسب هستند و از پس خرد کردن هر چیزی بر می‌ آید. چاقو باید خوش دست باشد. خوش‌ دستی در بین افراد گوناگون می‌ تواند تعریف متفاوتی داشته باشد. برای همین بهتر است قبل از انتخاب یک چاقو آن را در دست بگیرید و مورد بررسی قرار دهید.

سرویس چاقو آشپزخانه
سرویس چاقو آشپزخانه

مشاهده محصول

 

80%
Awesome

نکاتی درباره سرویس چاقو آشپزخانه

  • کیفیت عالی
  • قیمت مناسب
  • طراحی زیبا
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ