فدک دیجی
Take a fresh look at your lifestyle.

نکاتی جذاب که درباره ست کتری و قوری که نمی دانستید؟؟؟

نکاتی جذاب که درباره ست کتری و قوری که نمی دانستید؟؟؟

0

بهتر است از انواع قوری استفاده کنید که دسته هم جنس بدنه دارند بطور مثال قوری شیشه ای، دسته ای هم جنس از شیشه داشته باشد. بخاطر داشته باشید که شیشه و فلز، جزو مواد رسانا هستند و باید برای بلند کردن آن‌ ها از روی حرارت، از دستگیره استفاده کنید. قوری‌ های چینی و سرامیکی هم گزینه‌ های خوبی برای خرید هستند، به شرط آنکه شما آن‌ ها را با کش های مخصوصی که درب قوری را به دسته آن وصل می‌ کند، آماده مصرف کنید تا هر ماه یا هر هفته مجبور به خریدن درب قوری نشوید

نقد و بررسی ست کتری و قوری

ست کتری و قوری همچنین اگر از ناراحتی مچ دست رنج می‌ برید، بهتر است قوری‌ هایی را انتخاب کنید که شیرشان کمی به سمت پایین انحنا دارد و برای ریختن چای، نیازی نیست که دست تان را بیش از اندازه خم کنید. اما برای خرید کتری آن دسته ای که منفذی برای خروج بخار آب روی درشان وجود داشته باشد

مناسب تر است اگر این منفذ روی در کتری نباشد، همه بخار آب به راحتی از لوله کتری خارج نمی‌ شود و در نتیجه، آب روی شعله سر می‌ رود و باعث خاموش شدن آن می‌ شود.

کتری
کتری

مشاهده محصول

کتری‌ ها عمدتأ دو نوع هستند، منظور از کتری گازی همان‌ هایی است که بر روی گاز قرار گرفته و از انرژی گاز برای جوش آوردن آب استفاده می‌ کنند. در نتیجه اگرچه از نظر انرژی مصرفی مقرون به صرفه ترند، اما زمان بیشتری را برای درست کردن چای صرف می‌ کنند.

در بعضی از این کتری‌ ها شیر خروجی آب در کنار کتری بوده که برای پر کردن فنجان یا لیوان باید حتماٌ قوری را برداشته و کتری را بلند نمود. در کتری‌ های دیگر شیر در قسمت جلو قرار گرفته که استفاده از آن راحت تر بوده و برای پر کردن ظروف نیازی به بلند کردن کتری نیست.

قوری
قوری

مشاهده محصول

نقد و بررسی تخصصی کتری و قوری

هنگام خریدن کتری توجه کنید، انواعی که یک در پوش فلزی توری مانند، علاوه بر در پوش اصلی دارند را انتخاب کنید. این طوری می‌ توانید به راحتی قوری‌ تان را در هر اندازه ای که باشد، برای دم کشیدن چای بالای کتری قرار دهید و نگران واژگون شدن اش نباشید.

خریدن کتری‌ های سوت دار، یعنی انواعی که پس از جوش آمدن آب، سوت می‌ کشند هم برای افرادی که مشغله کاری‌ شان زیاد است و وقت انتظار کشیدن برای پی بردن به زمان جوشیدن آب را ندارند، مناسب به نظر می‌ رسد.

چایی
چایی

مشاهده محصول

بهتر است که دسته کتری در بالای آن قرار داشته باشد زیرا دسته کتری‌ هایی که به بدنه‌ شان چسبیده، خیلی داغ می‌ شود و ممکن است باعث سوختگی انگشتان دست یا رها کردن کتری و پاشیده شدن آب داغ روی بدن افراد شود. انتخاب کتری‌ هایی با دسته چوبی هم می‌ تواند مناسب‌ ترین و کم خطر ترین انتخاب باشد.

قهوه
قهوه

مشاهده محصول

طراحی جذاب و کیفیت فوق العاده

شیر این کتری‌ ها که معمولاً رو به سمت بیرون قرار دارند، ممکن است به لباس اعضای خانواده گیر کند و در نتیجه کتری واژگون شود و سوختگی شدید افراد را در پی داشته باشد. البته که این نوع کتری‌ ها بسیار پر طرفدار و مناسب است اما بهتر است برای قرار دادن آن روی اجاق گاز بیشتر دقت کنید. نوع برقی کتری‌ ها برای سریع آماده کردن آب جوش مناسب‌ اند چرا که ظرف چند دقیقه آب را به جوش می‌ آورند.

آب جوش
آب جوش

مشاهده محصول

این کتری‌ ها اگرچه فضای جداگانه ای بر روی میز آشپزخانه نیاز دارند اما در عوض فضای گاز شما را اشغال نکرده و جای زیادی را هم نمی‌ گیرند. اما نکاتی که بهتر است در زمان خرید کتری برقی به آن‌ها توجه کنید عبارت‌ اند از: نشانگر میزان آب، دکمه اتومات خاموش، دسته راحت، سبک بودن کتری و کم صدا بودن آن.

Teapot Set
Teapot Set

مشاهده محصول

نکات آخر درباره کتری

استیل جنس مقاوم‌ تر و بادوام‌ تری از سرامیک است. قوری‌ های استیل چای را زود خنک نمی‌ کنند و به‌ ویژه برای دم کردن چای کیسه‌ ای مناسب‌ اند. استیل همان فولاد ضد زنگ است که از ترکیب آهن و فلزات دیگر همچون کروم، نیکل، مولیبدن و تیتانیوم ساخته می‌ شود. کتری استیل در مقایسه با کتری آلومینیومی مقاوم‌ تر و بهداشتی‌ تر است، ولی کمی دیر جوش می‌ آید، اما نکته مهم آن که در انواعی از خرید قوری و کتری استیل غیراستاندارد که در بازار به‌ وفور یافت می‌ شود.

ست کتری و قوری
ست کتری و قوری

مشاهده محصول

 

80%
Awesome

نکاتی درباره ست کتری و قوری

  • کیفیت عالی
  • قیمت مناسب
  • طراحی زیبا
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ