فدک دیجی
Take a fresh look at your lifestyle.

نکاتی جذاب و شنیدنی که درباره فندک زیپو که نمی دانستید؟؟؟؟

نکاتی جذاب و شنیدنی که درباره فندک زیپو که نمی دانستید؟؟؟؟

0

نقره‌ ای یکی از جذاب‌ ترین رنگ‌ هایی است که از آن در طراحی بسیاری از اشیا و وسایل استفاده می‌ شود. فندک مدل «Reg Brush Fin CHROME» ازجمله تولیدات زیبا و خوش‌ ساخت برند «زیپو» است که بدنه‌ ای نقره‌ ای رنگ و جذاب دارد. البته بافت نقره‌ ای رنگ بدنه‌ ی فندک طرح‌ دار است تا هنگام به دست گرفتنش، احساس بهتری داشته باشید. نوع سوخت که برای روشن کردن این فندک موردنیاز خواهد بود، بنزین است.

نقد و بررسی جذاب فندک زیپو

فندک زیپو از تمام شدن بنزین داخل محفظه‌ ی فندک می‌ توانید بارها و بارها آن را شارژ کرده و در نتیجه برای مدت‌ زمانی طولانی از این محصول استفاده کنید. ناگفته نماند که چخماق و فتیله نیز قابلیت تعویض دارند. تعویض هر کدام از این وسایل، طول عمر فندک را به‌ شکلی محسوس افزایش می‌ دهد؛ بنابراین تا مدت‌ های طولانی نیازی به تهیه‌ ی فندکی جدید نخواهید داشت.

فندک
فندک

مشاهده محصول

بله، شاید باور کردن آن کمی سخت باشد اما این کمپانی تولید کننده فندک های بنزینی آمریکایی توانسته از سال های تاسیس آن در 1932 و 1933 میلادی تا به حال بیش از پانصد میلیون فندک زیپو تولید کند. این رکورد در تاریخ پنجم ژوئن سال 2012 با تولید دو عدد فندک بنزینی زیپو ثبت شد. . از این دو فندک که یکی زیپوی ساده و دیگری زیپوی آرمور کیس که دارای بدنه ای ضخیم تر است.

زیپو
زیپو

مشاهده محصول

نقد و بررسی تخصصی فندک

شایعات زیادی راجع به این که نام این کمپانی آمریکایی تولید کننده فندک های بنزینی بر چه اساس و پایه است شنیده ایم، مانند این که میگویند نام فندک زیپو از دو بخش که هر کدام به ترتیب صوت باز شدن درب فندک، زی یا همان زینگ و صوت فرآیند جرقه زدن و روشن شدن آن، پو یا پووو که همان صدای آتش گرفت فیتیله آغشته به بنزین فندک زیپو است.

خوش قیمت
خوش قیمت

مشاهده محصول

شایعاتی شبیه به این ها که شنیده ایم از سال های پایان جنگ جهانی دوم تا آغاز قرن بیست و یکم یا همان قرن اینترنت و اطلاعات است وجود دارد، اما کدام یک از آن ها اساس و پایه صحیح است و مربوط به فندک آمریکایی زیپو است در سال های آغاز این داستان مالک اولیه و در واقع پدر زیپو، آقای جرج گرنت بلیزدل که در آن سال های اوج شکوفایی فناوری آمریکایی در کشور آمریکا می زیسته.

آتش
آتش

مشاهده محصول

طراحی جذاب و عملکرد بالای آن

به جز ابداع خودش که فندک بنزینی آمریکایی ست که با بدنه ی فلزی و زیبای خود قابلیت روشن شدن فقط با یک جرقه را داشته، علاقه بسیار زیادی نیز به اختراعات و ابداعات هم دوره ی خود داشته است. شاید به نظر احمقانه باشد اگر بفهمید که نام فندک زیپو از وسیله ای ساده مثل زیپ برداشته شده ولی حقیقت دارد. به دلیل علاقه اش به زیپر اختراعش را بر این اساس نامگذاری کرده.

روشنایی
روشنایی

مشاهده محصول

زیپو طی سال های جنگ جهانی دوم یعنی سال های 1939 تا 1945 تولید تمام فندک های بنزینی زیپو را به ارتش این کشور اختصاص داد. میهن پرستی مالک این شرکت از یک رو و نیاز آن روز های یک کشور شرکت کننده در جنگ از طرف دیگر باعث شد این تصمیم گرفته شود و طبق آن در مطبوعات و رسانه ها اعلام شد که از این پس تمامی فندک های به ارتش آمریکا تحویل داده اند.

طراجی فندک
طراحی فندک

مشاهده محصول

نکات آخر درباره فندک زیپو

در سال های قبل فقط با بدنه ای از جنس برنج و حکاکی های مختلف در طرح های متفاوت تولید میشد، اما امروزه و با گذشت سال های متمادی و البته محبوبیت فراتر از تصور فندک های زیپو نه تنها در آمریکا بلکه در سطح جهان ماجرا کمی متفاوت شده. در حال حاضر با فلزات زیادی تولید و تزیین میشوند، برنج، کروم، وانادیوم، مس و حتی طلای 18 عیار به این فلزات اضافه شده.

فندک زیپو
فندک زیپو

مشاهده محصول

 

80%
Awesome

نکاتی درباره فندک زیپو

  • کیفیت عالی
  • قیمت مناسب
  • طراحی زیبا
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ