فدک دیجی
Take a fresh look at your lifestyle.

نکاتی جذاب و باحال درباره صندلی راحتی که نمی دانستید؟؟؟

نکاتی جذاب و باحال درباره صندلی راحتی که نمی دانستید؟؟؟

0

مبل راحتی یک کلمه ی آشنا می باشد که به‌ صورت عادی در میان مردم جا افتاده است. آیا تاکنون در مورد این‌ که مبل راحتی چیست و این‌ که یک مبل راحتی باید چه ویژگی ‌هایی داشته باشد. مبل در لغت به معنای وسیله ‌ای برای نشستن یا کمک ‌کننده برای نشستن می ‌باشد، واژه مبل فرانسوی بوده که ریشه در کشور انگلیس دارد. ساختار کلی مبل چهارپایه‌ کم ‌ارتفاع بوده که دارای پوششی نرم می باشد. مبل راحتی نیز برگرفته از همین تعریف و ساختار می باشد و از آن برای نشستن و پذیرایی از میهمانان استفاده می ‌شود.

نقد و بررسی صندلی راحتی

باید بیان کنیم قدمت مبل ‌ها یا صندلی راحتی به دوران انسان‌ های غارنشین باز می ‌گردد و نمونه اولیه مبل به شکل امروزی که برای چنین ساختاری طراحی شده است مربوط به سه هزار سال قبل از میلاد مسیح می باشد. مبل راحتی دارای تعریف ‌های زیادی می‌ باشد که از جمله آن‌ ها می‌‌توان به وسیله‌ ای برای نشستن با ویژگی راحت بودن اشاره کرد.

صندلی
صندلی

مشاهده محصول

 مبل‌ها در دنیا به صورت کلی به دو دسته راحتی و کلاسیک دسته‌ بندی می ‌شود. البته باید خاطرنشان کرد مبلمان در ایران معمولاً به سه دسته راحتی، استیل یا سلطنتی و کلاسیک تقسیم ‌بندی می‌ شود. در صورتی ‌که آشنایی کافی با مبل راحتی ندارید بهتر است این مقاله را تا پایان دنبال کنید. مبل ‌های استیل و کلاسیک که تقریباً هم خانواده هم می باشند اما تفاوت ‌هایی نیز در آنها دیده می شود.

میل
مبل

مشاهده محصول

نقد و بررسی تخصصی صندلی راحتی

مبل ‌های راحتی برخلاف مبل ‌های کلاسیک دارای نشیمن های بسیار نرم با ارتفاع کم بوده و دسته ‌های پهن و بالشتی دارد. ویژگی‌ های مهم آن ایجاد حس راحتی و نرم بودن پشتی و نشیمن آن می باشد. شما برای خرید مبل راحتی بادوام می‌ بایست قبل از خرید در مورد تفاوت‌ های بین فرم و پَر، عمق صندلی، فنر، پارچه و چیزهایی از این دست اطلاعات لازم را کسب کنید.

مبل استیل
مبل استیل

مشاهده محصول

اگر مبل را به قصد استفاده موقت خریداری کنید ممکن است بعد از مدتی آن را از اتاق پذیرایی به اتاق نشیمن منتقل کنید و مدتی بعد به طبقه زیرین ببرید و درنهایت سر از خوابگاه در بیاورید. به همین راحتی می ‌بینید که یک دهه یا بیشتر سپری شده و مبل به‌‌عنوان بخشی از زندگی شما شناخته می ‌شود، پس بهتر است با یک انتخاب هوشمندانه یک مبل با کیفیت بخرید.

مبل راحتی
مبل راحتی

مشاهده محصول

طراحی جذاب صندلی راحتی

استحکام مبل راحتی را بسنجید، مبل ‌های با کیفیت به‌ صورت معمول محکم و سنگین می ‌باشند. شما می‌ توانید چند ضربه به مبل زده تا استحکام آن را بسنجید بعد گوشه آن را بلند کنید و تکان دهید اگر به نظر شما مبل سبک باشد بهتر است از خرید آن صرف ‌نظر کنید. مبل‌ هایی را انتخاب کنید که از جنس چوب های سخت مانند چوب درخت بلوط، ، افرا و تخته های چند لایه با کیفیت ساخته شده باشد.

مبل سلطنتی
مبل سلطنتی

مشاهده محصول

تشک ‌های مبل یکی از مواردی است که در هنگام انتخاب می‌ بایست به آن توجه کنید. اکثر تشک‌ ها یک هسته از جنس فوم پلی ‌یورتن دارد. هرچه فوم متراکم تر باشد سنگین‌ تر بوده و دوام آن نیز بیشتر است. در مبل ‌های ارزان‌ قیمت از تشکچه های سبک استفاده می شود. مبل‌ های با کیفیت دارای تشک های ترکیبی بوده که در مرکز آن‌ ها فنر تعبیه‌ شده و اطراف آن با فوم با کیفیت پوشانده است.

فوم صندلی
فوم صندلی

مشاهده محصول

نکات آخر درباره صندلی راحتی

اگر از دکور سنتی استفاده می ‌کنید بهتر است به دنبال مبل هایی باشید که دارای دسته ‌های گرد بوده و همچنین پشتی‌ های برجسته و تشک ‌های گره دار دارد. مبل ‌های جدید دارای خطوط واضح در تزیینات کمتر و پارچه‌ های کم ‌رنگ می باشد. در هنگام خرید بهتر است ابعاد اتاق را در نظر داشته باشید و ببینید که چه مبلی برای آن فضا بسیار مناسب است.

صندلی راحتی
صندلی راحتی

مشاهده محصول

 

80%
Awesome

نکاتی درباره صندلی راحتی

  • کیفیت عالی
  • قیمت مناسب
  • طراحی زیبا
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ