فدک دیجی
Take a fresh look at your lifestyle.

عجایب باور نکردنی که درباره سس ها و طعم آنها نمیدانید؟؟؟

عجایب باور نکردنی که درباره سس ها و طعم آنها نمیدانید؟؟؟

0

سس یکی از چاشنی های محبوب غذا می باشد که در سرتاسر جهان طرفداران زیادی دارد. این نوع چاشنی به تنهایی مورد استعمال قرار نمی گیرد و در حقیقت به صورت مایع و یا نیمه جامد برای افزودن طعمی هر چه دلچسب تر و ظاهری زیباتر به غذا ها مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از سس ها آماده هستند و برخی دیگر را می توان به روش های خانگی تهیه کرد.

نقد و بررسی طعم سس ها

تفاوت های منطقه ای بسیار زیادی در مورد نحوه انتخاب انواع سس ها وجود دارد و در هر ناحیه افراد با توجه به ذائقه و سلیقه شخصی خود طعم و عطر سس ها را تغییر می دهند. برخی طرفدار سس های تند و فلفلی به همراه سرکه هستند، بعضی ها سس های شیرین و میوه ای را ترجیح میدهند، عده ای هم سس های مایونز را انتخاب می کنند.

سس هزار جزیره
سس هزار جزیره

مشاهده محصول

اخیرا گروهی وسیعی از سس های مختلف به بازار عرضه که هر کدام استفاده متفاوتی دارند: در غذا، سالاد، باربکیو، بریانی و تنوری و…. هستند. سس ها انواع و طعم های مختلف دارند که هر کدام برای پخت گرم یا سرد مورد استفاده قرار می گیرند. سس ها دارای طعم هایی بسیار لذت بخش و طعم دهنده ای بسیار عالی برای غذا های سرد و گرم می باشند.

سس بیژن
سس بیژن

مشاهده محصول

نقد و بررسی تخصصی انواع سس ها

سس گوجه فرنگی یکی از معروف ترین سس ها می باشد که ماده اصلی آن گوجه فرنگی می باشد. در کنار گوجه فرنگی، گاهی از پیاز و ریحان و نمک و سیر و روغن و دیگر ادویجات استفاده می شود سس گوجه فرنگی در تهیه بسیاری از سس ها به عنوان ماده اولیه و اصلی  برای دیگر سس ها استفاده می شود.

سس خردل
سس خردل

مشاهده محصول

سس کچاب یکی از فرآورد های مهم گوجه فرنگی محسوب می شود سس کچاپ نوعی سس است که معمولا از گوجه فرنگی رسیده تهیه می شود. مواد اصلی تشکیل دهنده کچاپ امروزی، گوجه فرنگی سرکه و شکر نمک و فلفل شیرین است. که البته گاهی از پیاز و کرفس و ادویه جات دیگر نیز در تهیه آن استفاده می شود. کچاب به عنوان چاشنی به غذا اضافه می شود.

چاشنی غذا
چاشنی غذا

مشاهده محصول

مواردی که درباره سس ها نمی دانستید؟

سس چیلی یکی از فرآورده های گوجه فرنگی سس چیلی است، سس تندی که از گوجه فرنگی، سیر، پیاز، فلفل، سرکه، شکر و نمک تهیه می شود. فرمول آن تقریبا شبیه کچاپ است با این تفاوت به جای استفاده از پوره گوجه فرنگی که در تهیه کچاپ استفاده می شود در سس چیلی، از گوجه فرنگی که پوست آن گرفته شده باشد استفاده می گردد.

سس فرانسوی
سس فرانسوی

مشاهده محصول

سس مایونر نوعی سس غلیظ سفید و کرم مانند است که معمولا به صورت سرد سرو می شود. این سس امولسیونی از روغن نباتی به صورت معلق در زرده تخم مرغ است. همچنین از سرکه و آب لیمو و انتواع ادویه جات، برای مزه دار کردن این سس نیز استفاده می شود. سس مایونز مادر همه سس ها قلمداد می شود و پایه اصلی بسیاری از سس های ترکیبی و سس سالاد به شمار می رود.

مواد تشکیل دهنده سس
مواد تشکیل دهنده سس

مشاهده محصول

نکات آخر درباره سس ها

سس سفید این نوع سس را در تهیه انواع دیگر سس ها به کار می برند. امروزه برای تهیه آن، شیر گرم را به تدریج در آرد و کره اضافه می کنند و آرام هم می زنند، سس ادویه جات مختلف را به این سس اضافه می نمایند غلظت سس بدست آمده به میزان آرد و شیر آن بستگی دارد.

سس گوجه فرنگی
سس گوجه فرنگی

مشاهده محصول

 

80%
Awesome

انواع سس

  • کیفیت عالی
  • قیمت مناسب
  • طراحی خوب
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ