فدک دیجی
Take a fresh look at your lifestyle.

زعفران چیست؟ چه خواصی دارد و در چه مواردی میتوان از آن استفاده کرد

0

زعفران یکی از چاشنی های بسیار پر خاصیت و مفید برای رنگ دهندگی و خوش عطر کردن غذا و یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین محصولات ایران است و شهرت جهانی نیز دارد. زعفران، گیاهی است چند هزارساله که دارای پیاز می باشد این پیاز دارای غلاف قهوه ایی رنگی است . این گیاه در جنوب غربی اسیا، جنوب اسیا و جنوب اروپا روییده می شود. دارای ساقه و شش گلبرگ بنفش رنگ و 3 رشته کلاله رنگ قرمز می باشد.

توضیحات کلی زعفران

زعفران چیست؟ زعفران ماده غذایی با ارزشی است که به مقدار کم از گیاه زعفران بدست می اید در واقع از هر 100 تا 200 هزار گیاه زعفران، حدود 5 کیلوگرم زعفران تازه بعداز خشک شدن به یک کیلوگرم می رسد. زعفران را باید دور از نور و رطوبت نگهداری کرد زعفران را در ظرف شیشه ایی یا فلزی دربسته نگهداری نمایید. توجه داشته باشید زعفران قابل تبخیر شدن است، بنابراین درب ظرف زعفران را ببندید در صورت باز ماندن ظرف زعفران اثرات دارویی و کیفیت آن کاهش می یابد.

خواص زعفران
خواص زعفران

مشاهده محصول

زعفران به مواد غذایی طعم و رنگ مخصوص می دهد و به همین جهت از زعفران در صنایع غذایی مانند سوسیس سازی، در شیرینی سازی مانند تهیه پودر کیک، در داروسازی مانند داروهای ضد افسردگی، در نساجی مانند رنگ کردن پارچه های ابریشمی، به عنوان طعم دهنده طبیعی و در صنایع لبنی و غیره استفاده می شود.

زعفران از نظر طب سنتی دارای طبیعتی گرم و خشک است و دارای خواصی مانند مفرح قوا، مقوی حواس، قابض، بازکنندگی گرفتگی ها، دماغ، جگر و کم کننده اشتها و مقوی معده است. همچنین در صورتی که زعفران با عسل مصرف شود دافع سنگ کلیه خواهد بود. زعفران را می توان به روش های مختلفی از جمله استشمام برای رفع سردرد شدید و بی خوابی مصرف کرد.

نکته قابل توجه: قیمت بالای زعفران موجب شده این ماده در معرض تقلب های زیادی قرار گیرد.

گیاه دارویی
گیاه دارویی

مشاهده محصول

تقلب های زعفران

رنگ کردن، سنگین نمودن، مخلوط کردن با کلاله ذرت و افزودن روغن از جمله از شایع ترین روش های تولید تقلبی زعفران است. یکی از راه های تقلب در زعفران این است که کلاله های آن را با نوعی چربی، شکر، نمک یا عسل اغشته می کنند و وزن آن را افزایش می دهند.

خطرناک ترین روش تقلب در زعفران استفاده از رنگ مصنوعی است. اگر رنگ های مصنوعی در زعفران به کار رفته باشد در آزمایشگاه قابل تشخیص است چرا که پایین بودن قدرت رنگ دهی آن نشان دهنده این تقلب خواهد بود. این رنگ های مصنوعی برای سلامتی انسان بسیار خطرناک است و در واقع گل رنگ هایی که از مکه به عنوان زعفران و غالبا به شکل پودر به کشور وارد می شود از همین رنگ های خطرناک مصنوعی است.

گیاه زعفران
گیاه زعفران

مشاهده محصول

طبیعی ترین روش تقلب در زعفران استفاده از رنگ طبیعی این گیاه برای رنگ کردن دیگر قسمت های سفید زعفران و مخلوط کردن آن با این محصول است، این روش محترمانه ترین روش تقلب است که متاسفانه بسیار رایج شده است. متقلبان و عرضه کنندگان می توانند روی خالص بودن زعفران خود نیز قسم بخورند چرا که از هیچ چیز غیر از زعفران در آن استفاده نکرده اند.

روش هایی برای شناسایی زعفران

تشخیص زعفران های اصلی از روی سرشاخه کلاله زعفران ساده ترین روش محسوب می شود چرا که سرشاخه های کلاله زعفران سه شاخه و قسمت بالای آن شیپوری بوده که که هر چه پایین تر می آید باریک تر می شود، البته چنانچه زعفران پودر شده باشند تنها با دستگاه های آزمایشگاهی قابل تشخیص هستند.

خواص
خواص

مشاهده محصول

80%
Awesome

خواص و شناسایی بهترین زعفران ها

  • کیفیت مناسب
  • قیمت مناسب
  • طراحی زیبا
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ