فدک دیجی
Take a fresh look at your lifestyle.

بهترین نکات برای خرید بهترین و سالم ترین شکر قهوه ایی

بهترین نکات برای خرید شکر قهوه ایی

0

شکر یکی از مواد غذایی است که بخش مهمی از رژیم غذایی افراد را شامل می شود. مواد مصرف ان در شربت، مربا، شیرینی ها و مواد قنادی، کیک، ژله، نوشابه و… می باشد و از جمله مواد غذایی که در حجم کم، کالری زیادی تولید می کند. یکی از جایگزین های مناسب برای شکر سفید تصفیه شده، شکر قهوه ایی می باشد که دارای مواد مغذی بیشتری می باشد و کالری کمتری را نیز تامیت می کند.

شکر  خام

نیشکری که از مزارع برداشت می شود، دارای مایع شیرینی می باشد. در کارخانجات بعداز استخراج این ماده شیرین، کریستال هایی ایجاد می شود که شکر خام نام دارد. این محصول بعداز فیلتراسیون و شستشو با اب داغ به دست می اید، از 96 درصد سوکروز تشکیل یافته است و تنها به عنوان منبعی از کربوهیدرات می باشد.

همچنین درصد بالای سوکروز در این محصول، باعث می شود که شکر خام به عنوان عامل خطر برای ابتلا به سندروم متابولیک معرفی می شود. این شکر خام می تواند در این مرحله به دست مصرف کننده برسد و یا می تواند برای مراحل بعدی تولید شکر سفید، تصفیه شود.

شکر
شکر

شکرسفیدچگونه تولید می شود؟

در فرایند تصفیه، شکر خام و ملاس در حضور اب داغ با یکدیگر مخلوط می شوند. در این مرحله، مخلوط به دست امده سانتریفیوژ می شود و کریستال های سفیدی ایجاد می شود که 99 درصد سوکروز دارند. یعنی بیشترین مقدار سوکروز در شکر سفید تصفیه شده وجود دارد و استفاده زیاد از ان افراد را مستعد ابتلا به چاقی، دیابت، چربی خون، تری گلیسرید و… می کند.

دیابت
دیابت

مشاهده محصول

شکر قهوه ای در این مرحله تولید می شود

مخلوط کردن کریستال های شکر سفید با مقادیری از ملاس محلولی را تولید می کند که شکر قهوه ایی نام دارد. که بعداز فرایند خشک کردن، کریستا های شکر قهوه ایی تولید می شوند. شکر های موجود در بازار که به رنگ قهوه ایی می باشند، دارای مقادیر متفاوتی از ملاس هستند.

شکر قهوه ایی روشن، از 3.5 درصد ملاس و شکر قهوه ایی تیره، از 6.5 درصد ملاس تشکیل شده اند. شکر قهوه ایی به رنگ قهوه ایی طلایی رنگ و روشن است که طعمی کاراملی . ملایم دارد. شکر قهوه اییبه نسبت شکر سفید، رنگ کدر تر و بافت زبر تری دارد.

قند کمتر
قند کمتر

شکر قهوه ایی نیز مانند شکر سفید سریعا جذب بدن می شود

برای افراد دیابتی که در زمان های افت شدید قند خون، به شربت شکر احتیاج دارند، وضعیت شکر قهوه ایی و شکر سفید مانند یکدیگر است و همانند شکر سفید، شکر قهوه ایی نیز می تواند در مدت زمان کوتاهی قند خون را افزایس دهد.

سلامتی
سلامتی

مشاهده محصول

90%
Awesome

شکر قهوه ایی

  • کیفیت عالی
  • قیمت مناسب
  • خواص بسیار بالا
  • خوشمزه
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ