فدک دیجی
Take a fresh look at your lifestyle.

بهترین ترشیجات ایرانی را در بازار می شناسید تخفیف باورنکردنی؟؟؟

بهترین ترشیجات ایرانی را در بازار می شناسید تخفیف باورنکردنی؟؟؟

0

تهیه ترشیجات سابقه طولانی دارد و یک روش نگهداری مواد غذایی بدون نیاز به یخچال می باشد. این روش معمولا به منظور ذخیره مواد غذایی در طی فصول از سال که امکان دسترسی به مواد غذایی تازه نمی باشد به کار می رود. و می توان از این طریق انواع میوه و سبزی و حتئ در برخی از کشور ها گوشت و ماهی را نگهداری می کنند. در این فرایند تهیه این گونه محصولات از نمک و انواع اسید های متداول استفاده می شود.

نقد و بررسی اجمالی ترشیجات

بعدا از طی یک دوره تخمیر با استفاده از ارگانیسم های لاکتو باسیل، فرآورده آماده مصرف می شود. هر سه مورد یاد شده می توانند در ایمن سازی محصول از حمله میکرو ارگانیسم بیماری ساز مطمئن باشند. طعم ترشی ناشی از ترشیجات می تواند هم در اثر اسید تولید شده در طی تخمیر باشد و یا ناشی از اضافه شدن اسید خوراکی به ترشی باشد.

ترشی اصالت
ترشی اصالت

مشاهده محصول

مانند هر فرآورده غذایی دیگر، ترشیجات هم دارای خواص مفید و هم مضر باشند به هر حال باید توجه داشت که لزوم رعایت تعادل در مصرف هر مواد غذایی می تواند برای بدن مضر باشد در ادامه این بررسی بیشتر فواید و مضر ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد و شما را بیشتر در زمینه خوراکی مخصوصا ترشی اطلاع خواهیم داد.

ترشی بندری
ترشی بندری

مشاهده محصول

نقد و بررسی تخصصی ترشیجات

یکی از مواردی که به ترشیجات اضافه می شود سرکه می باشد، سرکه به ویژه سرکه سیب در کاهش قند خون تاثیر دارد و در اثر کند شدن هضم و جذب کربوهیدرات ها از افزایش قند خون در بدن باعث جلوگیری آن بعد از مصرف غذا می شود. پس می توان در این مورد خاص که سرکه است نتیجه گرفت باعث کاهش قند خون فرد می شود.

ترشی
ترشی

مشاهده محصول

در تهیه ترشیجات معمولا از سبزیجات و میوه جات مفید و ارزشمند و با خواص برای تغذیه ای بسیار خوب استفاده می شود. از آنجایی که در فرآیند تهیه آنها حرارت وجود ندارد پس خواص تغذیه ای آن تا حدودی سالم باقی می ماند. از طرفی فرایند ارزشمند تخمیر در اثر فعالیت های باکتری های لاکتو باسیل در تولید ویتامین های گروه B نقش داشته و در واقع بر سلامتی دستگاه گوارش تاثیر داشته است.

ترشی مخلوط
ترشی مخلوط

مشاهده محصول

عوامل ایجاد کننده اسید

اسید لاکتیک تولید شده در فرایند تخمیر حمایت کننده رشد فلور طبیعی بوده و باعث نرمال شدن سطح اسید معده شده و به جذب پروتئین و آهن بدن کمک می کند. تخمیر باعث کاهش ترکیبات ضد تغذیه ای می شود. فرایند تخمیر موجود در کلم و 70 درصد اسیدی اگزالیک چغندر می شود. همچنین فرایند تخمیر باعث شکسته شدن فیتات ها و از این طریق باعث جذب مواد معدنی می شود.

آبگوشت
آبگوشت

مشاهده محصول

یکی از نکات منفی در ترشیجات وجود نمک می باشد که یک چاشنی کم کالری و سرشار از سدیم می باشد یک فنجان ترشی حاوی 1251 میلی گرم سدیم است که 52 درصد آن توصیه می شد و برای افرادی که محدودیت مصرف نمک دارن استفاده از این محصول توصیه نمی شود. از طرفی نمی توان در فرایند تولید ترشی نمک را حذف کرد. زیرا فاکتور تخمیر شدن هست وجلوگیری از رشد باکتری های مضر می کند.

نمک
نمک

مشاهده محصول

تغییرات مواد مهم و ارزشمند غذایی

در فرایند تهیه ترشیجات برخی از مواد مغذی دست خوش تغییرات می شوند که به ماهیت ماده عمل آوری و مدت زمان آن بستگی دارد و هرچه زمان نگهداری طولانی تر باشد کاهش ارزش تغذیه ای مواد مغذی بیشتر خواهد بود. برای مثال ویتامین C و اسید فولیک از حساس ترین مواد غذایی هستن که طی این فرایند به شدت کاهش پیدا کرده و یا کاملا از بین می رود.

ترشی مخلوط اصالت
ترشی مخلوط اصالت

مشاهده محصول

 

88%
Awesome

بهترین ترشیجات را می شناسید

  • کیفیت عالی
  • قیمت مناسب
  • طراحی زیبا
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ